Produkty Alga spring jsou světová 1.

zobrazit graf

 


Vážení přátelé,


zmíněné účinky Vám mohou v největší míře zaručit pouze produkty řady Alga spring … zdravý život.

Řasy z Třeboně můžeme podle způsobu pěstování rozdělit na řasy, které se pěstují ve vodní suspenzi pod širým nebem s přímým slunečním osvitem (pěstování autotrofní) a řasy pěstované v laboratorních podmínkách za výrazně změněného světelného režimu a energie nutná k růstu řasy je dodávána glukózou (pěstování heterotrofní).

Řasy pěstované laboratorně mají výrazně navýšen obsah Chlorella růstového faktoru (CGF - 2,5x více). Nejvýznamnějším krokem technologického postupu je  však dezintegrace – mechanické narušení buněčného obalu.

Buňku řasy si můžeme představit jako lískový oříšek, který všechny své výživné látky ukrývá uvnitř obtížně propustné skořápky. Náš organismus není přizpůsoben k tomu, aby trávicími enzymy narušil nepropustnou slupku a využil cenné složky buněčného obsahu. Vědcům z Akademie věd ČR se podařilo najít způsob, jak buněčný obal narušit a tím dosáhnout dokonalého využití všech živin.

Využitelnost vnitřního obsahu buňky stoupla na čtyřnásobek.

Pouze naši zákazníci si mohou být jisti, že každý produkt řady
Alga spring ...zdravý život je připraven z řasy, která procesem dezintegrace bezvýhradně prochází a biologická využitelnost dosahuje až čtyřnásobku ve srovnání s jinými výrobky z řas.

Věřím, že produkt Alga spring splní Vaše očekávání a stane se také významným pomocníkem při splnění Vašich osobních přání.


                                    S úctou

                                        ing. Tomáš Dudek

                                        ředitel společnosti

 

Srovnatelné produkty naleznete zde: Sun Chlorella USA

Tvrzení dalších obchodních firem, které prodávají dovozové Chlorelly si můžete ověřit přímo u pěstitelů sladkovodních řas: Taiwan Chlorella Manufacturing Co., Ltd. a Vedan Group.

Proč právě Alga spring ?

Látková přeměna se u člověka vyvíjela a geneticky kódovala tisíce let pod vlivem přírodní stravy člověka sběratele a lovce. V průběhu posledních dvou století však došlo k tak rychlým změnám v životním stylu, ve složení stravy i ve stravovacích návycích, že se tyto změny nemohly nedostat s naším „naprogramovaným“ metabolismem do rozporu. Neadekvátní a nesprávná výživa je jednou z příčin tzv. civilizačních chorob. Snad proto moderní věda tak usilovně hledá ideální potraviny a zdravé nutriční doplňky. Chlorella, jako čistý produkt přírody, má všechny předpoklady se jedním z takových doplňků stát.

Jak jsme již uvedli, tento jedinečný organismus, jehož původ je spojen nejen s počátkem vzniku atmosféry, ale je také považován za výchozí linii, vedoucí ke vzniku vyšších rostlin, se po celou dobu až do dnešního dne přizpůsoboval životním podmínkám. Díky tomuto vývoji, který trval miliardy let, si řasa vytvořila řadu obranných látek, které je schopna předat našemu tělu v té nejčistší a nejpřijatelnější podobě.

Zde uvádíme ty nejdůležitější:

 1. Bílkoviny, nazývané též proteiny, tvoří více než polovinu produktu Alga spring. Vnitřním složením připomínají bílkoviny živočišného původu. Jsou organismu lehce dostupné a proto také dobře využitelné. Tvoří základ lidského organismu. Jsou potřebné pro výstavbu buněk a tkání.

 2. Tuky obsažené v produktu Alga spring mají vysoké zastoupení nenasycených mastných kyselin. Ty jsou nutné jako základní strukturní jednotky pro tvorbu látek, regulujících hladinu cholesterolu, upravujících krevní tlak a uplatňujících se v prevenci srdečních a cévních onemocnění.

 3. Počtem vitamínů se Alga spring řadí mezi multivitamínové doplňky. Nikoliv však ve smyslu jejich absolutního množství, ale především pro jejich vzájemné zastoupení a využitelnost.

 1. Nejvýznamnější z těchto látek je betakaroten, z něhož si organismus vytváří vitamín A, který je významným faktorem pro obnovu a růst buněk a také nezbytný pro zrak. Samostatný betakarotén hraje také důležitou roli v ochraně vůči nádorovým onemocněním. Navíc se uplatňuje při ochraně kůže proti ultrafialovému záření.

 2. Vitamín F - není schopen náš organismus sám produkovat. Tento vitamín napomáhá udržovat dobrý stav kůže a kožních derivátů jako jsou vlasy a nehty.

 3. Vitamín H - biotin. Působí proti bolestem ve svalech a únavě.

 4. Vitamíny skupiny B - podporují tvorbu červených krvinek v organismu, zabraňují zánětlivým procesům v ústech a na rtech a podporují zlepšenou funkci nervové soustavy.

 5. Vitamín C - Tento dobře známý vitamín zvyšuje naši odolnost vůči infekcím, únavě a má řadu dalších funkcí.

 1. Široké spektrum dostupných minerálních látek v produktu Alga spring dává organismu možnost využít je podle jeho aktuální potřeby. Svalovou činnost příznivě ovlivňuje vysoké zastoupení využitelného hořčíku, krvetvorbu zase železo, mangan a měď. Účinnost inzulínu je spjata s jeho vazbou na zinek, kterého Alga spring rovněž obsahuje značné množství.

 2. Nukleové kyseliny jsou významným doplňkem výživy, který v poslední době poutá pozornost odborníků. Jejich metabolismus (látková výměna) je dáván do souvislosti s dělením a obnovou buněk i se schopností organismu bránit se nemocem. Alga spring může být jejich pohotovým zdrojem.

 3. Takové množství přírodního zeleného pigmentu - Chlorofylu, jako má řasa, nemá žádná jiná rostlina. Jeho funkce není v organismu ještě plně doceněna. Ví se však, že z něho vznikají látky uplatňující se v dýchacím řetězci buněk a příznivě v nich ovlivňují spotřebu kyslíku a produkci energie.

 4. Chlorella růstový faktor - je název pro extrakt z řas, který zahrnuje řadu substancí, známých i dosud ještě neidentifikovaných. Prokázalo se, že má mimořádné terapeutické i preventivní účinky a to bez jakýchkoliv vedlejších vlivů. Stimuluje např. obnovu buněk, tvorbu bílých krvinek i jejich schopnost likvidovat bakterie v těle. Podporuje tím obranyschopnost organismu. Pozitivně působí na řadu dalších funkcí, takže lze mluvit o jeho harmonizující roli.


Složení české řasy Chlorella kessleri

 

    Je nutné podotknout, že ti z Vás, kteří budou vypočítávat procento denní doporučené dávky u jednotlivých vitaminů a minerálů, budou zklamáni nízkými čísly. Chyba však není ve Vás samotném ani v potravním doplňku. Řešení najdeme v pochopení záměrů a nabízených možnostech přírody. Věřte nebo nevěřte, ale klíč úspěchu v užívání Algy je právě v originální kombinaci přírody, o které můžeme  pouze absolutně a definitivně říci:

"příroda dala této složky do směsi tolik, protože...".Základní chemické složení biomasy řas

Chlorella kessleri

(v % suché hmoty)


vlhkost 4 - 5
bílkoviny 55 - 58
tuky 8 - 12

    z toho omega-3

    a omega-6 mastné

    kyseliny

40 - 60
sacharidy 10 - 15
vláknina  6 - 8
minerální látky 6 - 8
chlorofyl 2,5 - 4
nukleové kyseliny 3 - 4
Chlorella růstový faktor (CGF)

výtěžnost

17 - 20 %
Obsah vitamínů u Chlorelly kessleri

(mg/100g)


B1 - thiamin 1,8
B2 - riboflavin 4,4
B3 - kys. nikotinová (niacin) 21,8

B5 - kys. pantotenová

1,3
B6 - pyridoxin 2,8
B12 - kobalamin 0,08
biotin (vitamín H) 0,03
kyselina listová 4,2
vitamín E (tokoferol) 29,8
vitamín C (kys. askorbová)

65,5

beta-karoten (provitamín A) 105,0
karotenoidy 350,0
Zastoupení minerálních látek a stopových prvků

v suché hmotě Chlorella kessleri

(mg/100g)


fosfor 1.200
draslík 870
síra 600
hořčík 300
vápník 230
železo 70
mangan 14
zinek 11
chrom 8,9
měď 4
kobalt 0,5
selen 0,2