Červené víno

Víno provází člověka již od úsvitu dějin nejen jako oblíbený a lahodný nápoj, ale i jako mimořádně účinný lék. Již od starověku bylo víno základem mnoha přírodních medicín (bylinné výluhy, elixíry z drahokamů a krystalů, medové a kořeněné lektvary, "nápoje lásky" a mnohé další).

Oproti bílému vínu vykazuje červené víno vyšší obsah biologicky aktivních látek s léčivými účinky. Příčina tkví v odlišné technologii výroby obou druhů. Zatímco bílé víno se vyrábí z čisté hroznové šťávy, při výrobě červeného se vylouhovávají i účinné látky ze slupek a zrnek. Právě tyto dvě složky jsou nositeli hlavních léčivých vlastností červeného vína.

V léčebných dávkách se červené víno užívá na podporu krvetvorby při anémii (chudokrevnosti), při nechutenství a špatném trávení, celkové tělesné a nervové slabosti, vyčerpání a nespavosti. Pomáhá i při špatném krevním oběhu a harmonizuje srdeční činnost. Právě v oblasti kardiovaskulárních (srdečně - cévních) poruch má léčba červeným vínem značně vysoké procento úspěšnosti. Pravidelná konzumace malých dávek (0,5 - 1 dl denně) je velmi dobrou prevencí aterosklerózy, poruch periferního prokrvení, mozkových příhod a infarktu myokardu.

K výrobě všech „pěti draků“ bylo použito velmi kvalitní červené hroznové víno z Jižní Moravy.


Med

Med je již po řadu staletí vysoce ceněn nejen pro svou jedinečnou chuť, ale i pro své mimořádné léčivé vlastnosti. Tento včelí produkt představuje jakýsi koncentrát řady čistě přírodních látek, které ve svém komplexním působení velmi pozitivně ovlivňují řadu poruch v tělesné i duševní sféře.

Med pomáhá při infekcích dýchacích cest spojených s úporným kašlem, zmírňuje trávicí poruchy a má velmi dobré účinky i na řadu psychických obtíží. Celkově posiluje nervy, mírní deprese a neurózy, nespavost a stavy celkového vyčerpání. Proslavený je i jeho vliv na harmonizaci pohlavních funkcí. Při delším pravidelném užívání působí jako mírné, ale zato spolehlivě fungující afrodisiakum. Med má i velmi dobrý vliv na přirozený nárůst celkové imunity organismu. V kombinaci s dalšími včelími produkty (mateří kašička, pyl, propolis) se užívá i ke zmírňování řady kožních problémů (akné, ekzémy apod.)

K výrobě všech "Pěti draků" byl použit vysoce kvalitní květový med z ekologicky čistých oblastí jižní Moravy.