Životní styl a neplodnost

Způsob, jakým v posledních desetiletích žijeme, se zcela vymyká všem přirozeným pochodům, na které byly náš organismus i psychika po tisíciletí vyladěny. Současný způsob života je také charakterizován nebývalým nárůstem nejrůznějších zdravotních problémů. V pozadí všech těchto potíží dnešní doby stojí prokazatelně tři hlavní příčiny:

  1. znečištěné životní prostředí
  2. nesprávná životospráva
  3. permanentní stres

Zatímco globální stav ovzduší, vody a půdy prakticky nemůžeme v krátké době výrazně ovlivnit, v oblastech přirozeně sestaveného jídelníčku a vlastní psychické rovnováhy toho můžeme pro své zdraví udělat velmi mnoho. Týká se to i problémů s plodností u obou pohlaví.

Popsali jsme si jedinečný vliv preparátu Mystery z české řasy Chlorella na harmonizaci a stimulaci pohlavních funkcí u mužů i žen. Abychom však pro příchod děťátka do rodiny udělali maximum, je třeba účinky řas podpořit i vlastním úsilím v oblasti životosprávy a vnitřní harmonie. Velký důraz na osobní snahu člověka v procesu uzdravování kladli lékaři a léčitelé všech velkých minulých civilizací. Nejlépe tento přístup ilustruje stará východní moudrost, která říká: "Uzdravit se - znamená změnit se k lepšímu".

Nabízíme Vám několik tipů, jak umocnit účinky preparátu Mystery v oblasti harmonizace pohlavních funkcí.

Především je velmi vhodná určitá změna skladby jídelníčku. Razantně bychom měli snížit konzumaci následujících jídel a nápojů: čokoláda, kakao, černá káva, nápoje s cukrem a CO2 (včetně minerálek!), uzeniny, smažené pokrmy, hořčice, kečup, majonéza, průmyslově zpracované mléko, všechny konzervované a chemicky upravené potraviny. Velký pozor bychom měli dávat i na tzv. "tři bílé jedy" - tedy bílý cukr, sůl a bílá mouka a na výrobky z nich, tj. sladkosti, bílé pečivo a přesolené potraviny (např. brambůrky, chipsy, slané tyčinky, uzeniny aj.).

Pravou pohromou pro správné funkce pohlavních orgánů u obou pohlaví je kouření, pravidelná konzumace větších dávek alkoholu a užívání chemických návykových látek (analgetika, antidepresiva, hypnotika, hormonální preparáty aj.).

Zvýšit bychom naopak měli příjem těchto potravin: ovoce, zelenina, rýže natural, celozrnné pečivo, musli, luštěniny, pohanka, jáhly, špalda, ořechy, rozinky, mandle, med a kysané mléčné výrobky (kefír, bílý jogurt, podmáslí). Z masa preferujeme drůbeží a rybí. Kořenit bychom měli čistě přírodními druhy jako je kurkuma, zázvor, bílý pepř, koriandr, fenykl, paprika a bylinky - např. dobromysl (oregáno), tymián, libeček, saturejka, estragon, majoránka a další.

Neméně důležitý je pro regeneraci, detoxikaci a harmonizaci všech orgánů i správný pitný režim. Dospělý člověk by měl denně vypít 2 - 3 l tekutin. Ideální je kvalitní pitná voda (bez CO2!), bylinkový čaj, zelený čaj, rooibos, ovocné a zeleninové šťávy (bez konzervantů a barviv!), kvalitní kávoviny (např. Melta, Caro, špaldová káva, žitovka aj.) a obilné mléko (Oves milk, sójové apod.).

Velmi vhodné je doplnit působení účinných látek z Mystery i pitím bylinkových čajů, které příznivě ovlivňují pohlavní funkce. Nabízíme zde "dámský" i "pánský" čaj:

Čaj pro ženy - na podporu plodnosti

Kontryhel obecný - nať 60g
Řebříček obecný - nať 40g
Měsíček zahradní - květ 30g
Kakost luční - nať 30g
Mateřídouška obecná - květ 30g
Hluchavka bílá - květ 20g
Jitrocel kopinatý - list 20g

Příprava: 1 polévková lžíce směsi bylin se přelije 1 l vroucí vody a nechá se 10 minut přikrytý vylouhovat. Pije se vlažný, po doušcích, minimálně 3 šálky denně. Možno přisladit medem (ne cukrem!). Čaj se pije 3 týdny, pak 1 týden vynechat - nejlépe při menses. Celý cyklus je možno 3x opakovat (3 měsíce).

Čaj pro muže - na podporu potence

Leuzea - Maralí kořen (Rhaponticum Carthamoides)
Tato proslulá jihosibiřská bylina patří do skupiny tzv. adaptogenů či harmonizátorů. Kromě celkově posilujících účinků má i výrazně stimulační vliv na pohlavní aktivitu. Za svůj název vděčí tato rostlina faktu, že v době říje ji vyhledávají a spásají sibiřští jeleni maralové a výrazně si tak zvyšují svoji sexuální aktivitu i plodnost. Na trhu je v současné době naťový čaj Maralan a Super Maralan a také tinktura z kořenů s názvem Leuzea.

Druhou oblastí, kde můžeme sami udělat velký kus práce, je sféra vlastní psychiky i sféra partnerského vztahu.

Dnešní přetechnizovaná doba nás zaplavuje přívalem informací, které nestačíme ani vnímat, ani zpracovat. Výsledkem je silný a trvalý stres z toho, že "něco nestíháme". Komunikační prostředky navíc paradoxně blokují komunikaci dvou nejbližších lidí. Neustále vyzvánějící mobilní telefon, či večer bez jediné slova, u televizní obrazovky, jistě nepřispívají k utužení a prohloubení partnerského vztahu.

Je třeba si uvědomit, že my sami jsme pány svého času. A je jen a jen na nás samých, jestli se necháme zatáhnout do bludného kruhu "moderního způsobu života", či svůj volný čas věnujeme milovanému člověku. Pokud se rozhodneme správně, velmi brzy znovu objevíme nejen kouzlo společné komunikace, ale i společného mlčení a tichého souznění, zapomenutou krásu letmých doteků a pohlazení i láskyplný pohled partnera. Velmi brzy také zjistíme, že nejsilnějším poutem v manželství je trvalá a hluboká duchovní harmonie obou partnerů. V intimních okamžicích pak není mocnějšího afrodiziaka než pravá ženská něha a pravá mužská touha.

Žijeme v nelehké době. Přesto může každý z nás denně svůj osud velmi výrazně formovat a dobrat se tak vnitřního stavu, kterému se říká "štěstí". Prostředky k jeho dosažení jsou poctivá a soustavná práce na sobě samém, schopnost vysílat dobro a pomoc do svého okolí a především láska - největší dar, který nám byl na této Zemi dán.

"Dávejme lásku, přijímejme ji a náš život začne být prozářen světlem a bude mít smysl."